Graduacja 2024

Wakacje, znowu są wakacje …

Podczas zakończenia roku szkolnego odbyło się przekazanie sztandaru, uczniowie otrzymali świadectwa, a najaktywniejsi rodzice dyplomy za pracę i zaangażowanie na rzecz szkoły. Były przemówienia, pamiątkowe zdjęcia. Wszyscy bawili się doskonale.

Znaną piosenką „Wakacje” kabaretu Otto uczniowie klas 8 piątkowej i 8 sobotniej pożegnali licealistów z Polskiej Szkoły im. Czesława Miłosza w Schaumburgu oraz rok szkolny 2023/2024.

Uroczystość odbyła się 28 kwietnia, w eleganckiej sali bankietowej restauracji  Allegra w Schiller Park.

Część oficjalna rozpoczęła się przekazaniem sztandaru szkoły przez maturzystów uczniom klasy ósmej.

Były przemówienia, podziękowania i gratulacje.

Dyrektor Anna Dunajewski rozpoczęła wierszem Feliksa Konarskiego „Polskie dziecko”.

Zwracając się do absolwentów powiedziała:

– Serdecznie gratuluję wytrwałości i dotrwania do klasy maturalnej, ukończenia Polskiej Szkoły im. Czesława Miłosza w Schaumburgu IL, która jest miejscem zdobywania wiedzy, kultywowania piękna polskich tradycji, dbania o zachowanie ciągłości polskiej kultury , a także nawiązywania trwałych przyjaźni. Życzę dużo wiary we własne możliwości, wytrwałości w dalszej nauce, sukcesów edukacyjnych, podejmowania mądrych decyzji, jak najwięcej uśmiechu i radości. Jestem pewna, że wiedza, którą zdobyliście podczas edukacji w polskiej szkole pomoże Wam  w osiągnięciu  wyznaczonych celów. Pamiętajcie , że „przyszłość zaczyna się już dzisiaj a nie jutro” – podsumowała dyrektor Dunajewski.

Prezes Małgorzata Szostek życzyła uczniom, aby zawsze byli odpowiedzialni, brali los w swoje ręce, nieustannie marzyli podsycając tym młodzieńczą świeżość i ciekawość świata:

– Największych rzeczy dokonali ci, którzy zachowali zdolność do snucia marzeń. Marzenia i szczęście to bliźnięta. Gdy spełniacie swoje marzenia, jesteście szczęśliwi, a gdy jesteście szczęśliwi, oddajecie się marzeniom – powiedziała prezes Szostek.

Nagrody za pracę na rzecz szkoły i poszczególnych klas otrzymały: Agnieszka Los, Anna Giba, Marzena Raźniak, Kinga Waśniowski i Aneta Kipta.

Maturzyści wystąpili z żartobliwym programem o swojej klasie, który wyreżyserowała wychowawczyni Agnieszka Szabla.

Ósmoklasiści pożegnali starszych kolegów piosenką „Wakacje”. Na saksofonie zagrał Michael Ściog, zwrotki piosenki zaśpiewała Layla McHenry – sopran, a w chórze wystąpiły siostry Waśniowskie: Olivia i Vanessa.

Ekscytującą momentem było wyrzucenie przez maturzystów w górę biretów.

Zostali zaprezentowani byli absolwenci szkoły, którzy licznie przybyli na uroczystość.

Uczniów oklaskiwali rodzice, dziadkowie, przyjaciele, nauczyciele.

Po obiedzie prezenter Wojciech Wójcik, rodzic ze szkoły Miłosza zaprosił do tańca.

Wszyscy bawili się znakomicie.

Po zakończeniu imprezy tegoroczni maturzyści razem odjechali wynajętym busem. Spotkają się jeszcze 19 maja podczas mszy graduacyjnej w Bazylice św. Jacka w Chicago. Miejmy nadzieję, że szkolne przyjaźnie przetrwają, a miłe wspomnienia pozostaną z nimi na długie lata.

Ósmoklasiści powrócą do szkoły we wrześniu, aby wzorem starszych kolegów ukończyć szkołę językową na poziomie średnim dumnie kultywując polskie dziedzictwo. Udanych wakacji! Do zobaczenia w liceum.

Tekst i zdjęcia: Jola Plesiewicz