Polonijny Dzień Dwujęzyczności 2023

Polonijny Dzień Dwujęzyczności, czyli Polish Billingual Day obchodzony jest w każdy trzeci weekend października.

Ideą ustanowienia święta była chęć przybliżenia Polakom zamieszkałym poza Ojczyzną wartości wynikających z dwujęzycznej edukacji.
Przekazując polonijnemu dziecku język ojczysty, przekazujemy mu polskie korzenie, wzbogacamy jego osobowość i poszerzamy horyzonty, otwierając przed nim furtkę do pełnego udziału w życiu Polski i Polonii w dorosłym życiu.

Dzieci i młodzież, dzięki swojej dwujęzyczności, staną się w przyszłości najlepszymi rzecznikami polskości za granicą 🇵🇱🇵🇱🇵🇱

Nasza szkoła zorganizowała konkurs fotograficzny. Wszyscy zostali nagrodzeni. Gratulujemy!

Filip Milewski kl.1p

Znam dwa języki i w szkole Amerykańskiej mogę rozmawiać po Polsku z moimi Polskimi kolegami, i to jest fajne. A jak jestem w Polsce to rozmawiam z moimi kuzynami po Angielsku i wtedy uczę ich tego języka, i to tez jest fajne. Dwujęzyczność jest fantastyczna.

Jacob Gola Kl. 5

Jestem Jacob i mam 10 lat.  Uczę się w szkole amerykańskiej po angielsku,  a w soboty chodzę do polskiej szkoły, gdzie uczę się pisać i czytać po polsku. W domu rozmawiamy po polsku, ale w pokoju mam dwie flagi: amerykańską i polską, bo znam i kocham język angielski i polski. 

Adrian Dobrolecki kl. 6

Anthony Dobrolecki kl.1

Olivia Milewski kl.5p

Moje zdjęcie przedstawia dwa kraje w których językach mówię. Jestem bardzo dumna że potrafię mówić po Polsku i Angielsku i dziękuje moim rodzicom za to że pilnują abym nie zapominała tak ważnego daru. Znając dwa języki wiem że dam radę w przyszłości.

Sara Synowiec kl. IX

George Synowiec kl. 6