Klasa 5 sobota- wydarzenia i ciekawe lekcje

Miś Wojtek
Czy zwierzę może zostać żołnierzem?
Czy może chodzić na warty, mieć książeczkę wojskową,  dostawać żółd, palić papierosy i pić piwo?🤔. Na te i inne pytania szukaliśmy odpowiedzi z klasą Vs, poznając postać Misia Wojtka.
Na koniec lekcji każdy wykonał swojego własnego misia
Jesteśmy na szlaku z Iranu do Palestyny.
Szukamy małego chłopca z workiem i małym  niedźwiadkiem sierotą . Chcemy odtworzyć historię polskich żołnierzy,  którzy za czekoladę,  szwajcarski nóż,  konserwę i trochę pieniędzy odkupili misia w 1942 roku, który później  został ich wspaniałym przyjacielem .
Krzyżacy, zamki, Tatarzy, a może Król Kazimierz i Akademia Krakowska….🤔
Uczniowie klasy Vs wykonali projekty z historii. Każdy opracował temat z działu,  który najbardziej mu sie spodobał w II semestrze z historii.

Projekt SŁYNNI POLACY

Klasa Vs zapoznała się  na lekcjach języka polskiego z życiorysami sławnych Polaków.  Każdy uczeń wybrał jedną postać,  której  życiorys i osiągnięcia najbardziej mu sie spodobały.  Uczniowie napisali w kilku zdaniach, czemu akurat wybrali dane osoby.

Lekcja historii kl.Vs

Zajączek w klasie, Bociany Vs

Klasa Vs uczyła się zasad i ” rz” na “r” grając w grę Trimino

Dzisiaj klasa Vs przedstawiła inscenizację   ” Wieczór u Platerów ” . Poznalismy życie słynnych Polaków(F. Chopina, J. Słowackiego, A. Mickiewicza)  w czasie Wielkiej  Emigracji  w Paryżu.

 

Klasa V uczyła się o reportażu i wywiadzie. Zorganizowaliśmy własną telewizję z panem redaktorem zadającym pytania i zaproszonymi na wywiad do studia gośćmi.

DYNASTIA PIASTÓW

Praca w grupie

Urodziny Kamila

ANTARKTYDA i POLARNE SAFARI

Czy niedźwiedź polarny spotka się z pingwinem na Antarktydzie? Na to pytanie próbowali znaleźć odpowiedź uczniowie z klasy Vs.
NIE 😊,  żyją na dwóch różnych kontynentach.