Być Polakiem

3 sierpnia 2021 r. w Zamku Krolewskim w Warszawie odbyla sie gala wreczania nagrod w XII edycji najbardziej prestizowego konkursu na swiecie “ Byc Polakiem “. Z naszej szkoly laureatami zostali :
w grupie 3 – Emilia Plewa a z grupy 4 –  Dawid Gola . Wyroznienia otrzymali : Elizabeth Slusarek, Weronika Mzyk i Mateusz Mianowany . Laureaci w nagrode otrzymali bilet lotniczy do Warszawy i wycieczke po Polsce . Wyroznieni otrzymali – nagrody .
Gratulujemy laureatom i wyroznionym ! Dziekujemy i zachecamy wszystkich uczniow do wziecia udzialu w nastepnej juz XIII edycji konkursu , ktora odbedzie sie w przyszlym roku .

 

Kochani Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele,

już po raz dwunasty zapraszamy do udziału w konkursie „Być Polakiem”. Obmyślenie koncepcji pracy konkursowej i jej przygotowanie to dla uczestników wysiłek ale też niewspółmierna korzyść. Każda zdobyta wiedza okazuje się być kiedyś przydatna a ta dotycząca historii własnej rodziny czy dziejów przodków potrzebna jest od zaraz bo, jak się mówi, człowiek bez przeszłości nie ma przyszłości.

Pandemia zamyka nas w domach i skazuje na odosobnienie. Ten stan ma także zalety. Więcej przebywamy razem. W wolnych chwilach możemy więc porozmawiać o sprawach zwykle odkładanych na później. To dobry czas, by w gronie rodziny podyskutować, co to takiego jest tożsamość człowieka ? Dlaczego tak ważne jest określenie własnej tożsamości: religijnej, narodowej, kulturowej, cywilizacyjnej i szukanie odpowiedzi, jak ją budować lub wzmacniać ?

Młodzież znajduje odpowiedzi na te pytania, przystępując do udziału w konkursie „Być Polakiem”, angażującym nie tylko intelekt ale także, a może przede wszystkim, emocje. Tysiące nadesłanych prac i dziesiątki opinii młodzieży przekonują, że przygotowanie pracy konkursowej to spotkanie z historią żywą, pozwalającą lepiej poznać i zrozumieć Polskę a w efekcie bardziej ją pokochać.

Zapraszamy więc dzieci i młodzież żyjącą poza granicami Polski w tę podróż w czasie i w przestrzeni. Wspomnienia rodzinne, przyzwyczajenia Polaków i ich zachowania a także pojmowanie polskości w wymiarze społecznym i narodowym to obszary tematyczne tegorocznej edycji Konkursu.

Zapraszamy! WIĘCEJ INFORMACJI NA WWW.BYCPOLAKIEM.PL

FILM PROMOCYJNY
https://drive.google.com/file/d/1vlQo9lphQ9kAY_OJtnL51pezoBTBRFjY/view?usp=sharing