Klasa 9. i 10. SOBOTA              PRACA DOMOWA.                                1-11-2020

  1.  “Inwokacja”  z “Pana Tadeusza” ( podręcznik, str. 78)  na pamięć nadal obowiązuje. Termin deklamacji : do przyszej soboty. Proszę Rodziców o pomoc w realizacji tego zadania poprzez motywowanie ich do nauki tego fragmentu na pamięć. Proszę ich przepytać.
  2. TEST  Z ROMANTYZMU. Powtrzy wiadomomości z zeszytu, podręcznika i kopii.
  3.  OBOWIĄZKOWY UDZIAŁ w KONKURSIE plastycznym Polskiej Szkoły im. J. Matejki . Uczniowie otrzymali kopie regulaminu i  kartę pracy. Praca w ich kategorii wiekowej jest na płótnie ( najtaniej można nabyć w sklepie w Walmart). Uczniowie otrzymują oceny z języka polskiego i z zachowania.
  4. Proszę przygotować zeszyty do sprawdzenia.
  5.  Za dwa tygodnie; proszę wydrukować pracę ; pamiętać o wstępie, rozwinięciu  i zakończeniu. Wybrać jeden temat z pytań maturalnych – str. 109

   UCZNIOWIE , KTÓRZY BYLI NIEOBECNI W DNIU 11-go STYCZNIA PROSZĘ NADROBIĆ MATERIAŁ:

wykonać ćwiczenia: ćw. 4, 5/ str. 108 i ćw. 6,7 i 8/ str. 109.

 

                                                                                       KOMUNIKATY

1. WYWIADÓWKA   KLASA IX i X PIĄTEK-  24. stycznia  w sali 244, godz. 5:00 p.m. ; KLASA IX i X  SOBOTA 25. STYCZNIA, 2020 o godzinie 1:00 po południu, w sali 244 odbędzie się wywiadówka semestralna. Proszę o udział w spotkaniu.

2. W tym roku nasza szkoła obchodzi jubileusz 15. lecia swojej działalności. 8-go lutego, w Copernicus Center grupa teatralna naszej szkoły wystawi spektakl “Księżniczka na ziarnku grochu” . Zapraszamy do udziału. Proszę uiszczać opłatę $ 5.00 za przejazd autobusem; dorośli – $10.00.

Dziękuję.

Wychowawczyni – Jadwiga Pytlik